pexels-moose-photos-1036623

Pewność siebie to niezwykle ważny element osobowości. Kobiety świadome swojej siły będą zdecydowanie bardziej zadowolone z życia. Niestety nie każdy rodzi się z taką cechą, czasami wystarczy jednak niewielki wysiłek i systematyczna praca, by rozwinąć swój charakter. Jak stać się bardziej pewną siebie? Co cechuje kobiety, którym już się to udało?

Świadomość swojej wartości i umiejętności

W tym miejscu zaciera się granica między arogancją a pewnością siebie. Co cechuje to drugie to świadomość danej kobiety, że nie ma potrzeby, by wmawiać ludziom, jak bardzo jest pewna siebie. Ci, którzy zbyt mocno starają się, by było wiadomo, jacy są fajni, tak naprawdę w to nie wierzą. Ludzie, którzy obnoszą się ze swoim sukcesem, często po prostu czują potrzebę spychania innych w dół, aby podnieść siebie. Kobieta pewna siebie nie potrzebuje, by ktoś jej mówił, jaka jest wspaniała. Ona już zna swoją wartość. Wie, do czego jest zdolna i jest z tego dumna. Nie potrzebuje, by ktoś inny ją w tym utwierdzał.

Asertywność

Pewne siebie kobiety nie są osobami, które lubią się podobać. Wiedzą, że robią to, co jest dla nich właściwe. Pewna siebie kobieta wie, że jeśli coś jej się nie podoba, musi coś zmienić. Wie, kiedy powiedzieć “nie” i jak to zrobić. Ta kobieta nie boi się odmówić, bo wie, że jej słowa mają znaczenie i dlatego zasługuje na szacunek. Jeśli nie chce czegoś zrobić, nie boi się grzecznie odmówić. Tak jest w niemal każdej sytuacji, nawet gdy jej przyjaciele robią coś, na co ona nie ma ochoty.

Umiejętność słuchania

Chociaż kobiety są pewne swoich własnych ideałów i standardów, są mimo to otwarte na słuchanie, jakie pomysły mogą mieć inni. Mogą nie pochwalać i zgadzać się z tym, co słyszą, ale akceptują to, że inni ludzie mają inne zdanie niż ich własne. Wiedzą, że słuchanie jest czasem cenniejsze niż mówienie.

Świadomość i akceptacja swoich wad

Każdy ma wady. Nie ma na świecie ani jednej osoby, która byłaby wyjątkiem od tej reguły. Pewne siebie kobiety wiedzą, że nie będą idealne i akceptują to. Zamiast nienawidzić swoje wad, celebrują je. Wiedzą, gdzie leżą ich mocne strony i co mogą poprawić –  dążą do samorozwoju.

Rozwinięta inteligencja emocjonalna

Pewne siebie kobiety wiedzą, że nie ma nic złego w pozwalaniu sobie “czuć”. Nie skupiają się na tym, jak powinny reagować. Wiedzą, że mogą odczuwać i działać jakkolwiek chcą, bo są ludźmi. Często zdarza się, że kobiety przepraszają za to, że płaczą lub się złoszczą. Nie powinny jednak czuć, że muszą przepraszać za to, że czują to, co czują. Wolno nam odczuć zazdrość bez konieczności przepraszania za nią. Wolno nam wyrażać siebie bez obwiniania innych. Oprócz tego, pewne siebie kobiety nie boją się otworzyć na miłość. Wiedzą, że nie każdy będzie je źle traktował, głównie dlatego, że same by na to nie pozwoliły. Wiele pewnych siebie kobiet miało złamane serca i nie bało się ruszyć dalej.

Umiejętność proszenia innych o pomoc

Pewne siebie kobiety wiedzą, że nie zawsze będą miały na wszystko odpowiedzi, dlatego normalne i konieczne jest proszenie o wsparcie innych. Podobnie, jeśli ktoś będzie potrzebował ich pomocy, nie zawahają się jej udzielić innym.

Empatia

Pewne siebie kobiety zawsze będą wspierać ludzi, których kochają. Nie ma co do tego wątpliwości. Uwielbiają zachęcać ludzi i widzieć jak bliscy odnoszą sukcesy w życiu. Nie są zbyt zajęte sobą, by skupiać się na osiągnięciach innych ludzi. Na ogół cieszą się, gdy innym dobrze się wiedzie w życiu. Będą też pierwszymi, którzy wesprą osobę w potrzebie. Pewne siebie kobiety wiedzą, kim są i co chcą robić w życiu. Nie boją się braku sukcesu, bo wiedzą, że nie mogą siedzieć z założonymi rękami i czekać, aż coś się wydarzy. Muszą wyjść i zrealizować te cele. Te cechy to rzeczy, które sprawiają, że kobieta jest pewna siebie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *