dokuczliwe mrowienie w głowie

U znacznej części populacji od czasu do czasu występuje mrowienie w głowie. Jest to nieco dokuczliwy ból, który nie powinien być powodem do niepokoju. Zazwyczaj mrowienie ustępuje po krótkim czasie i występuje sporadycznie. W zdecydowanej większości przypadków mrowienie w głowie jest konsekwencją zbyt dużego stresu lub niektórych chorób takich jak cukrzyca czy stwardnienie rozsiane.

Jakie są charakterystyczne objawy mrowienia w głowie?

Mrowienie w głowie objawia się małymi dreszczami w okolicy skóry głowy i może powodować pewien dyskomfort u osoby cierpiącej z tego powodu. To mrowienie zazwyczaj nie powoduje bólu, choć czasami towarzyszy mu znaczne drętwienie i inne objawy, takie jak zawroty głowy. Zwykle pojawia się nagle i po krótkim czasie całkowicie znika.

Przyczyny mrowienia w głowie

Najczęstszą przyczyną mrowienia w głowie jest zbyt duży stres i niepokój. Ciało reaguje na te problemy emocjonalne mrowieniem w głowie. W takich przypadkach mrowieniu towarzyszą inne objawy takie jak duszności lub zawroty głowy.

  1. Zła postawa szyi może również powodować mrowienie w głowie. W takim przypadku mrowienie może rozprzestrzenić się na obszar ramion i powodować silne zawroty głowy.
  2. Migrena to silny ból głowy, który może powodować uczucie mrowienia w skórze głowy. Mrowienie jest często wstępem do silnego bólu głowy i drętwienia całego dotkniętego obszaru.
  3. Silne uderzenia w głowę mogą spowodować pojawienie się uczucia mrowienia w części głowy. Uraz powoduje szereg innych objawów, takich jak zawroty głowy, problemy z widzeniem lub brak równowagi.
  4. Cukrzyca jest chorobą, która może powodować mrowienie w takich częściach ciała, jak głowa lub kończyny.
  5. Mrowienie w głowie jest jednym z najczęstszych objawów u osób cierpiących na stwardnienie rozsiane. Oprócz mrowienia, chory na stwardnienie rozsiane może doświadczać wielu innych objawów takich jak zawroty głowy czy utrata pamięci.

Co robić, gdy odczuwasz mrowienie w głowie?

Leczenie zależy w dużej mierze od przyczyny lub powodu mrowienia w głowie. W każdym razie, jeśli mrowienie występuje bardzo często, najlepiej udać się do lekarza w celu przeprowadzenia badania. Jeśli mrowieniu towarzyszą inne objawy takie jak drętwienie twarzy lub mrowienie w innych częściach ciała, również zaleca się udanie do szpitala.

Podsumowanie

Mrowienie jest rodzajem dyskomfortu w głowie, który zwykle jest spowodowany innymi problemami takimi jak nadmierny niepokój lub stwardnienie rozsiane. Jednak w zdecydowanej większości przypadków mrowienie nie rozwija się dalej i zwykle ustępuje w ciągu kilku minut. Należy pamiętać, że jeśli mrowienie utrzymuje się przez dłuższy czas, zaleca się jak najszybszą wizytę u lekarza. Aby zapobiec ewentualnym epizodom mrowienia w głowie, eksperci w tej dziedzinie zalecają stosowanie odpowiedniej diety, regularne ćwiczenia fizyczne i odpowiednią ilość snu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *