Kupujesz soczewki kontaktowe

Użytkownicy soczewek kontaktowych niezwykle cenią sobie ich wygodę i prostotę użytkowania. W przeciwieństwie do okularów, soczewki nadają się do uprawiania dynamicznego sportu, wypadu na plażę, uczestnictwa w koncercie rockowym czy nawet do pływania na basenie, pod warunkiem użycia gogli. Ogromną zaletę kontaktów stanowi również fakt, że zimą nie pokrywają się parą po wejściu do ciepłego pomieszczenia. Niemniej jednak, o ile właściwie dobrane okulary starczą na lata, o tyle soczewki kontaktowe trzeba regularnie wymieniać. Rodzi się pytanie, gdzie najlepiej skierować się na zakupy. Zarówno sklep internetowy jak i stacjonarny mają swoje wady i zalety dla kupujących. Przyjrzyjmy się aspektom robienia zakupów soczewek online i w placówkach stacjonarnych.

Regularne badanie wzroku w placówce stacjonarnej

W placówce stacjonarnej u optyka lub okulisty można przy okazji zakupów wykonać podstawowe badanie oczu, dzięki czemu można będzie określić, czy wada wzroku nie uległa zmianie. To bardzo ważne, gdyż nieprawidłowa korekta wzroku może prowadzić do bólów i zawrotów głowy, a gorsze widzenie zwiększa ryzyko wypadków i urazów.

Ponadto, podczas rutynowej wizyty okulista może wykryć chorobę oczu niezwiązaną z podstawową wadą wzroku, np. astygmatyzm, jaskrę, zaćmę lub rozwarstwienie siatkówki. Szybko podjęte leczenie pozwala sprawnie opanować problem, zanim dojdzie do uszkodzenia wzroku. Dlatego też zaleca się, aby chociaż raz na 1-2 lata przebadać wzrok u okulisty.

Soczewki kontaktowe stacjonarnie dla początkujących

Osoby, które pierwszy raz kupują soczewki kontaktowe, również powinny skorzystać z oferty stacjonarnej. Doświadczony optyk pomoże dobrać kontakty o parametrach dopasowanych do specyficznej wady klienta, doradzi najlepszy typ soczewek, w zależności od trybu życia użytkownika, oraz pomoże wybrać ich najlepszy rozmiar. Warto wiedzieć, że za duże soczewki kontaktowe mogą samoczynnie wypadać, natomiast za małe spowodują dyskomfort użytkowania, co może prowadzić do podrażnienia oka. Wielu ludzi wykorzystuje okulary do pracy przed komputerem, natomiast kontakty zakłada przed wyjściem z domu – trzeba wtedy wybrać inny typ soczewek oraz zamówić sobie również odpowiednie okulary.

Ponadto, osoby, które nie mają doświadczenia w noszeniu soczewek, wiele skorzystają na krótkim szkoleniu, które wyjaśni, jak prawidłowo dbać o kontakty, oraz pomoże nowicjuszom opanować technikę zakładania i wyjmowania soczewek. Pierwsze próby nie są łatwe, gdyż trzeba nauczyć się opanowania naturalnego odruchu zamykania oka na widok zbliżającego się palca.

Soczewki kontaktowe online dla doświadczonych użytkowników

Z kolei klienci, którzy już mają wprawę w użytkowaniu kontaktów, oraz model dobrany do parametrów ich oczu, wiele mogą skorzystać decydując się na sklep internetowy. Zakupy online pozwalają na dostęp do szerszej oferty modeli i marek soczewek, oraz pozwalają znaleźć ofertę w korzystnej dla siebie cenie. Jeśli nabywa się także dodatkowe produkty, takie jak płyny do dezynfekcji, pastylki lub krople do oczu, czy pojemniki do przechowywania kontaktów, można załapać się na liczne promocje i zniżki, lub zbierać punkty w programie lojalnościowym, prowadzonym przez dany sklep internetowy.

Również ci, którzy nie potrzebują korygować wzroku, a chcą kupić soczewki kontaktowe kolorowe lub z ciekawym designem, np. zmieniające kolor tęczówki lub transformujące oczy w ślepia kota lub wampira, mogą znaleźć szerszy wybór produktów w sieci. Trzeba jednak pamiętać, że przed pierwszym użyciem soczewek estetycznych, warto również przejść szkolenie i dobór rozmiaru kontaktów w placówce stacjonarnej.

Czy dla kupujących soczewki kontaktowe najlepszy okaże się sklep internetowy czy też stacjonarna placówka? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, gdyż u różnych osób lepiej sprawdzą się różne rozwiązania. Warto postarać się, aby dobrać soczewki pod opieką okulisty lub optyka, a co rok lub dwa przejść rutynowe badanie wzroku. Jeśli zaś chodzi o regularne zakupy soczewek i płynów do ich pielęgnacji, należy zwrócić uwagę na dostępność oferty, ceny produktów, oraz oferowane promocje i programy lojalnościowe. Najlepiej porównać różne propozycje rynkowe, zanim wybierze się dane miejsce do regularnych zakupów.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *