świeca zapachowa

Zapalenie świecy zapachowej może stworzyć wymarzoną atmosferę. Kilka nut zapachu cytrusowego i możemy przenieść się do serca lata w domu wakacyjnym. Czasami wygrywa zapach cynamonu, który przywołuje na myśl świąteczne dni. Natomiast nuty zapachu figi, werbeny i wanilii tworzą atmosferę pełną wspomnień i emocji. Po długim dniu zapalanie świec zapachowych może stać się rytuałem, który można wprowadzić, aby się zrelaksować.

Relaksujący wpływ świec zapachowych

Ciepło, zapach i specjalne światło pozwolą stworzyć przyjemną atmosferę, która będzie prawdziwym przejściem między dniem pracy a początkiem wieczoru. Gdy organizujemy przyjęcie z kolacją zamiast tradycyjnego bukietu kwiatów, dobrym pomysłem może się okazać podarowanie świecy zapachowej. Co więcej, pojemniki na świece zapachowe są coraz bardziej dopracowane i stają się prawdziwymi przedmiotami dekoracyjnymi. Aby chronić zdrowie i naszą planetę, niektóre firmy produkują świece zapachowe w 100% naturalne. Są one wykonywane z wosków i masła roślinnego oraz wyposażone w bawełniany knot. Odlewane i kształtowane ręcznie, nie zawierają parafiny, pochodnych mineralnych, dodatków ani barwników.

Szeroki wybór zapachów

Na rynku istnieje możliwość wyboru ulubionego zapachu z szerokiej oferty świec zapachowych. Jeśli chcemy odpocząć i zrelaksować się, możemy wybrać nuty drzewa figowego, lawendy lub kwiatu pomarańczy. Jeśli chcemy stworzyć delikatną i wyrafinowaną atmosferę w swoim domu, możemy zdecydować się na nuty kwiatowe, takie jak konwalia lub biały bez. Możemy także nadać konkretnym pomieszczeniom określony zapach, w łazience znajdzie swoje miejsce orchidea, a w wejściu – na przykład nuty cedru. Można też na przykład skoordynować świece Ylang-Ylang lub Black Fig ze świecami dekoracyjnymi z tej samej kolekcji, lub sprawić, by szkła, w których się znajdują, odzwierciedlały określone zapachowe pragnienia.

Świece zapachowe jako dekoracja wnętrz

Bez względu na to, czy jest to świeca zapachowa Amber, Cedr, Teak & Tonka czy inny klasyczny zapach, dajmy ponieść się zmysłowości delikatnie pachnącej, spokojnej i pogodnej atmosfery. Ponadto naturalne świece zapachowe wprowadzą do domu wyrafinowany akcent. Subtelny zapach, jaki roztaczają w domu, natychmiast przynosi uczucie świeżości i dobrego samopoczucia. Świeca zapachowa to przede wszystkim, delikatna i pachnąca atmosfera. W ten sposób ten przedmiot dekoracji wnętrz w naturalny sposób znajduje swoje miejsce na stoliku kawowym, parapecie, meblu.

Jak poprawnie palić świece zapachowe?

Podczas szczególnego wydarzenia warto zapalić świecę zapachową zawsze z wyprzedzeniem, aby perfumy zdążyły się rozproszyć. Pozwólmy świecy palić się przez co najmniej jedną lub dwie godziny, aby wosk roztopił się na całej szerokości świecy. Zapobiegnie to tworzeniu się dziury w środku świecy. Utrzymujmy knot, ustawiając go prosto, zanim wosk stwardnieje. Bez względu na to, gdzie znajduje się świeca zapachowa, nie należy pozostawiać jej palącej się dłużej niż dwie godziny. Należy również pamiętać, aby po każdym użyciu nieco przyciąć knot, aby uniknąć nadmiernego płomienia (idealna długość wynosi od 0,5 do 1 cm). Wreszcie, nigdy nie pozostawiajmy świecy bez nadzoru.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *