swietny-salon-fryzjerski-820x680

Twoja fryzura woła o pomstę do nieba, bo już nawet nie pamiętasz, kiedy ostatnio byłeś z nią u jakiegokolwiek fryzjera? Wiesz, że musisz w końcu porządnie zadbać o swoje włosy, ale nawet przeprowadzane na nich dzień w dzień zabiegi pielęgnacyjne nie przynoszą prawie żadnych rezultatów, bo nie są w stanie zregenerować wypalonych końcówek i odbudować zniszczonych rozjaśnianiem pasm? W takim razie przyda ci się pomoc prawdziwego profesjonalisty. W tym momencie tylko naprawdę dobry fryzjer jest w stanie pomóc i Tobie, i Twoim włosom. W każdej okolicy i dzielnicy jesteś w stanie znaleźć znakomite salony fryzjerskie. Musisz tylko nauczyć się samodzielnie oceniać ich przygotowanie do pracy.

Przyjemna obsługa

Nieprzyjemne doświadczenia z salonami fryzjerskimi bardzo często biorą się niestety z tego, że fryzjerzy nie potrafią albo wręcz nie chcą profesjonalnie obsługiwać klientów. Zachowują się tak, jak gdyby wykonywali swoją pracę za karę i jakby robili łaskę komuś, że zetną mu włosy albo precyzyjnie je pofarbują. Często otwarcie krytykują wygląd innych ludzi. Niby próbują nawiązać jakąś miłą rozmowę z osobą, którą aktualnie obsługują, ale w rzeczywistości w trakcie tej konwersacji, która powinna być lekką i luźną pogawędką, zaczynają obgadywać poprzednich klientów albo współpracowników. Na pewno nikt nie chciałby mieć bezpośredniej styczności z takimi “fachowcami”. Nawet najlepsi styliści nie są warci tego, abyś musiał przez nich psuć sobie humor. Dobry fryzjer, tak jak i każdy inny pracownik związany z obsługą klienta, powinien przede wszystkim mieć wysoką kulturę osobistą, bez której nie da się działać w żadnym zawodzie, no chyba że w takim zawodzie, w którym nie ma się do czynienia z innymi ludźmi.

Pozytywne rekomendacje

W tym momencie chyba wszyscy, przed skorzystaniem z jakichś nowych usług, sprawdzamy sobie różne opinie, oceny i komentarze. To dobrze. Na pewno nieraz zdarzyło Ci się już natrafić na jakąś świetną placówkę usługową wyłącznie dlatego, że została ci ona polecona przez znajomego albo że przeczytałeś o niej akurat na jakimś dużym i sprawdzonym forum internetowym. Nie zawsze znalezienie doskonałego miejsca musi być jednak dziełem przypadku. Sam kieruj swoim życiem i gdy masz zamiar udać się do najlepszego salonu fryzjerskiego, poszukaj go właśnie przy pomocy Internetu lub swoich bliskich. Najpierw zrób rozeznanie wśród rodziny czy znajomych. Zwróć się w szczególności do tych osób, których fryzury naprawdę ci się podobają. Gdy już na tej podstawie stworzysz krótką listę polecanych salonów fryzjerskich, poszukaj każdego z nich w internecie i następnie zapoznaj się z rekomendacjami internautów. Zawsze warto wybrać się po prostu do takiego miejsca, które jest polecane przez wszystkich wokół.

Uwzględnianie reklamacji

Błędy leżą jednak w ludzkiej naturze. Po prostu nie da się za każdym razem świadczyć usług w sposób absolutnie perfekcyjny i idealny. Nawet najlepszy w całej Polsce salon fryzjerski nie jest w stanie zagwarantować ci tego, że gdy opuścisz jego progi, będziesz całkowicie zadowolony z przebiegu wizyty i jej końcowego efektu, czyli ze swojej nowej fryzury. Wpadki są czymś normalnym i nierzadko przytrafiają się nawet prawdziwym doświadczonym profesjonalistom. Ważne jest jednak to, by w razie gdyby doszło już do tej nieprzyjemnej sytuacji, salon zgodził się od razu na uwzględnienie reklamacji, a stylista fryzur zrobił wszystko, aby naprawić swój błąd. Nie chcesz ponownie siadać na fotel, bo boisz się, że sytuacja ulegnie wyłącznie pogorszeniu? W takim razie salon powinien nie tylko zaoferować ci zwrot pieniędzy, ale też i zaproponować od siebie coś jeszcze, czyli np. bon na darmowy zabieg regeneracyjny albo zestaw specjalistycznych kosmetyków do pielęgnacji włosów.

Specjalistyczne narzędzia

Można posiadać specjalistyczne umiejętności fryzjerskie, ale nie być w stanie ich wykorzystać, jeżeli nie dysponuje się odpowiednimi narzędziami i przyrządami. Zwracaj więc uwagę nawet i na to, z jakich produktów korzystają obsługujący cię fryzjerzy. Patrz, czy posługują się oni najnowszymi nowoczesnymi przyrządami, czy może używają takich, które widywałeś w starodawnych salonach fryzjerskich już lata temu. Typ i poziom zaawansowania przyrządów wykorzystywanych przy pracy zawsze ma olbrzymie znaczenie. Nie da się bowiem idealnie przyciąć włosów na równą długość, jeżeli nie ma się odpowiednio ostrych i dobrze wyprofilowanych nożyczek, które zapobiegną strzępieniu się i rozdwajaniu pasm. Typ wyposażenia ma więc znaczenie. Salon fryzjerski musi zresztą dysponować nie tylko nowoczesnymi narzędziami i przyrządami, ale też i jak najlepszymi kosmetykami fryzjerskimi. To właśnie one trafią przecież na Twoje pasma. Nie mogą więc im zaszkodzić, a muszą doprowadzić do ich lepszego stanu i wyglądu.

Jeżeli zwrócisz uwagę na te wszystkie aspekty, koniec końców zawsze będziesz w stanie powiedzieć, czy ten salon, który akurat odwiedziłeś, sprosta Twoim wymaganiom. Za profesjonalne usługi fryzjerskie zawsze warto zapłacić nieco więcej.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *