recznikibambusowe

Bambusowe ręczniki są coraz bardziej popularnym wyposażeniem łazienek. Z powodzeniem mogą one zastępować te wykonane z bawełny i innych materiałów. Posiadają wiele zalet, których nie mają inne tkaniny. Dowiedz się, czym wyróżniają się ręczniki bambusowe i czy warto ich używać.

Ręczniki bambusowe – czym się charakteryzują?

Ręczniki bambusowe wykonane mogą być z wiskozy bambusowej lub jej połączenia z bawełną. Materiał ten to włókna pochodzenia roślinnego. Wiskoza powstaje w wyniku chemicznej obróbki bambusa. Taka tkanina doskonale nadaje się do codziennego użytkowania, zarówno w formie ubrań jak i innych tekstyliów. 

Wiskoza bambusowa – właściwości

Wiskoza bambusowa posiada wiele właściwości, które sprawiają, że świetnie sprawdza się w różnych warunkach. Najważniejszą z nich jest chłonięcie wilgoci. Ręczniki bambusowe są znacznie bardziej chłonne niż te wykonane z tkaniny frotte. Zawdzięczają to porowatej strukturze włókien, dzięki której szybciej usuwają wilgoć z ciała. Co więcej, równie szybko ją oddają – schną w krótszym czasie niż te bawełniane. 

Zalety ręczników bambusowych

Inną cenioną cechą ręczników bambusowych jest ich zdolność pochłaniania zapachów. Wynika ona między innymi z antybakteryjnych i antygrzybicznych właściwości tego materiału. Nieprzyjemne aromaty uwalniane są dopiero w praniu. Dzięki temu ręczniki te pozostają świeże na dłużej. Oznacza to, że wymagają znacznie rzadszego prania, dzięki czemu mogą służyć przez lata. 

Kolejną zaletą bambusowych ręczników jest antystatyczność. Ta właściwość również przyczynia się do ich długiego zachowywania świeżości. Ze względu na to, że na włóknach nie osadza się kurz, nie rozwijają się w nim również roztocza. Sprawia to, że tkanina ta jest dostosowana do potrzeb alergików.

Inną cechą, której ręczniki bambusowe zawdzięczają swoją popularność, jest ich miękkość. Włókna wiskozy bambusowej są wyjątkowo miłe w dotyku, dzięki czemu świetnie sprawdzą się dla osób o wrażliwej skórze, a nawet niemowląt. 

Ręczniki z bambusa – dla kogo?

Ręczniki z bambusa mają szerokie zastosowanie. Mogą być używane zarówno w domowej łazience po codziennym prysznicu, jak i na siłowni lub basenie. Świetnie sprawdzą się również podczas wyjść na plażę czy nad jezioro. Szybkie schnięcie sprawia, że są one uniwersalne i mogą być używane w niemal każdej sytuacji. Antybakteryjność i delikatna faktura materiału gwarantują, że nawet najbardziej wymagające osoby będą zadowolone z ręczników bambusowych.

Ręcznik bambusowy – jaki wybrać?

Wybierając ręcznik bambusowy, najlepiej kierować się zawartością bambusa w mieszance tkanin. Producenci nazywają bambusowymi również te modele, w których ponad połowa włókien jest bawełniana, a bambus stanowi znacznie mniejszą część. Pełnię właściwości wiskozy bambusowej można poczuć dopiero w przypadku ręczników wykonanych całkowicie z bambusa, takich jak te dostępne w HOP Sklep. Wybór organicznych tkanin daje gwarancję jakości materiału. Warto zainwestować w ręcznik nieco droższy, a lepszy gatunkowo, aby jak najdłużej mógł zachować on swoje niezwykłe właściwości.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *