Czym jest dla Ciebie jesień? Dla wielu jest to pora na równoważenie ciemności ze światłem, akceptację odejścia upalnego lata i uznanie nietrwałości. A co, jeśli chodzi o dekorowanie – jakie pomysły będą pasowały do jesiennego nastroju?

Jesienne dekoracje dopasowane do wnętrza

Wyobraź sobie, że przekładasz te sezonowe cechy na wystrój swojego wnętrza, a zwłaszcza na swoją codzienną przestrzeń życiową. Czy możesz wyobrazić sobie pomysły na dekorowanie, które to odzwierciedlają? Polegają one na zharmonizowaniu jesiennych kolorów (zarówno jasnych, jak i ciemnych), wydobyciu przytulnych przedmiotów gotowych na zimę (narzuty, poduszki i drewno na opał) i po prostu odpuszczeniu starego (upalne letnie dni) i powitaniu nowego (łagodniejsze jesienne dni). Gotowy na dobrą przytulność? Zwróć uwagę na te ponadsezonowe pomysły na dekorowanie.

1. Stwórz ciepło za pomocą drewnianych mebli

Jest coś w naturalnym drewnie, które zapewnia poczucie ciepła, z którym biały fornir, plastik i stal nie mogą się równać. Jeśli chcesz stworzyć w domu nowy kącik dzienny inspirowany jesienią, dodaj drewniane meble lub drewniane ozdoby.

2. Równowaga kolorów i neutralności

Jesienne kolory wnętrz nie muszą dominować przestrzeni, aby stworzyć najlepszy efekt. W rzeczywistości mieszanie kolorów sezonowych z neutralnymi może wywrzeć gigantyczny wpływ, wydobywając te bogate, prażone odcienie. Kluczem jest znalezienie odpowiednich odcieni neutralnych (takich jak delikatne szarości i kremy), aby zrównoważyć każdy odcień jesieni (taki jak bordowy i spalona pomarańcza).

3. Wprowadź kolory jesieni

Wspaniałą rzeczą w pomysłach na dekorację wnętrz jest to, jak szybko i prosto możesz dokonać zmian. Pożegnaj lato z miłością i powitaj jesień w swoim sercu i domu. Wymień jasne światła i wprowadź kolory. Wykrocz poza paletę „jednego koloru” i zaproś paski, plamki i abstrakcyjne wzory w całym wyposażeniu domu, w tym dywanach, poduszkach i grafikach.

4. Rozjaśnij kolorami spalonej pomarańczy (miedziany)

Spalona pomarańcza cieszy tłumy i ma jasny odcień, ale nie musi przytłaczać. Zapomnij o ścianie dekoracyjnej i zamiast tego rozważ elementy akcesoriów, takie jak poduszki, ozdoby, oświetlenie, dywaniki i dzieła sztuki. Nawet małe ozdoby i wazony dodają odrobinę egzotyki, które mogą ocieplić pomieszczenie, gdy pogoda zacznie się schładzać.

5. Dodaj detale vintage

Wolisz coś nieszablonowego? Uwzględnij brąz z kilkoma detalami w stylu vintage. Podnieś te opadłe liście z ziemi i rozrzuć je, dodając specyfikacje koloru do oświetlenia, sofy, podłóg i dzieł sztuki. Uzupełnij te ciemnobrązowe pomysły na dekoracje pastelowymi różami, fioletami i żółciami. „Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem” – mówi Albert Camus.

6. Wyeksponuj drewno opałowe

Zwiększ przytulność swojego domu za pomocą pięknie przechowywanego drewna opałowego. Wygląd i zapach wypełni Twoje zmysły. Będziesz chciał rozpalić ogień w mgnieniu oka. Cóż za sposób, aby w pełni ogarnąć jesień i ciepło powitać zimę, gdy się pakujesz.

7. Zamień kwiaty na patyki i gałęzie

Wiosna i lato to kwiaty, kompozycje kwiatowe i motywy tropikalne, ale to nie znaczy, że jesień jest pozbawiona kolorów i kreatywności. Wymień kosze i wazony z kwiatami (prawdziwe lub fałszywe) na jeden z następujących:

• ozdobne patyczki

• gałązki wierzby

• kolekcje kolców cynamonowych

• gałęzie kwiatowe

• korzenie.

Stanowią doskonałą naturalną ozdobę i nigdy nie zwiędną

8. Dodaj przytulną sofę

Przeszukaj lokalne sklepy operacyjne lub sprawdź nowe odrodzenia vintage dla tej klasycznej brązowo-pomarańczowej sofy z lat siedemdziesiątych. Jeśli nie lubisz stylu retro, wspaniale jest objąć dowolny kolor liści jesienią – czerwony, pomarańczowy, żółty – w dowolnym ulubionym stylu sofy. Im przytulniej, tym lepiej.

9. Rzuć trochę kolorów

Spraw, by narzuty stały się elementem wyposażenia domu, w sam raz na zimę. Używaj kolorów z bardziej niezwykłej jesiennej palety kolorów – różu, musztardy, fioletu – aby dodać szyku i jak najdłużej powstrzymać chłód.

10. Nie zapomnij o kolorze niebieskim

Niebieski? Czekaj, co? O czym mówimy? Mówimy o tym, że niebo i morze nie znikają jesienią ani błękitu. Kobaltowy błękit jest inspirowany błękitnym niebem jesieni. Stanowi wspaniały dopełniający kolor wnętrza do innych sezonowych odcieni.

11. Wybierz kontrast

Uwielbiasz trochę koloru? Nie chcesz całkowicie pożegnać się z latem? Podczas gdy jesień to zrzucanie liści, zbieranie jedzenia i przygotowywanie się na zimno, potrzeba trzymania się tego ciepła i balsamu jest silna. Jeśli nie martwisz się o ciepło, wstrząśnij swoim wnętrzem kontrastującymi kolorami jesiennych zdjęć. Spróbuj zmieszać jesienną pomarańczę i letnią limonkę, aby uzyskać kontrastowy wystrój inspirowany stylem vintage.

Więcej inspiracji znajdziesz tu: Jesienne ozdoby 2021. Jak udekorować mieszkanie na jesień?.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *