posciel-1160x653

Komplet pościeli, który bardzo się spodoba, może pod jakimś względem okazać się nieodpowiedni. Dobrze pamiętać o tym, że nie tylko gust decyduje o tym, co wybrać. Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę, gdy kupuje się pościel. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając pościel do sypialni.

Z jakiej tkaniny ma być komplet pościeli?

Najbardziej popularną i najczęściej wybieraną jest pościel bawełniana. Ze względu na rodzaj splotu włókna istnieje jej kilka rodzajów. Popularny wybór to bawełna o splocie płóciennym. Często też wybiera się pościel satynową oraz flanelową. Pościel satynowa doskonale sprawdzi się w ciepłe dni, ponieważ jest przyjemne chłodna. Z kolei pościel flanelowa zapewni odpowiednią ilość ciepła w zimie.
Bawełna jest naturalną tkaniną. Zapewnia przewiewność pościeli i jest komfortowa dla skóry, która ma stały dopływ powietrza, dzięki czemu nie przegrzewa się. Takie cechy pościeli gwarantuje też len. Wybierając pościel warto zrezygnować natomiast ze sztucznych włókien.

Zawartość kompletu pościeli i rozmiary

Najpopularniejsze rozmiary poszwy na kołdrę to 160 cm x 200 cm. Dostępne są także pościele w wymiarach 140 cm x 200 cm i 200 cm x 220 cm. Pościel bawełniana jest tak popularna, że łatwo znaleźć ładny komplet w potrzebnym rozmiarze. Na wielkość poszewek na poduszki zwykle zwraca się mniejszą uwagę – warto jednak dbać o to, by również były jak najlepiej dopasowane.
Pościel na łóżko podwójne zawiera jedną poszwę i dwie poszewki na poduszki. Ta na pojedyncze ma poza poszwą jedną poszewkę. Prześcieradło rzadko kiedy znajduje się w zestawie. Trzeba je dokupić. Najlepiej zrobić to od razu, gdy wybiera się komplet.

Kolor i wzór

W sprzedaży jest pościel w jednolitym kolorze. Dostępne są też tkaniny w różne wzory. Najpopularniejszymi z nich są kwiaty, liście czy też paski. Wybór jest na tyle szeroki i rozmaity, że bez trudu można wybrać taką, która najlepiej odpowiadać będzie zarówno na potrzeby domowników, jak i wnętrza. Pościel bowiem to doskonałe dopełnienie wystroju sypialni, które potrafi nadać jej wyjątkowego charakteru i przytulności.

Może się wydawać, że cechy pościeli takie jak kolor czy wzór są drugorzędne. Jednak tak nie jest. Przyjemniej jest, jeśli np. w czasie upałów wybierze się chłodną jej barwę. Natomiast, jeśli ma się kiepski nastrój, to pościel bawełniana w pogodnych kolorach może wpłynąć pozytywnie na samopoczucie. Ciepłe kolory wizualnie ogrzewają sypialnię. Pościel w takich kolorach dobrze sprawdzi się jesienią. Jeszcze bardziej doceni się ją zimą, gdy za oknem jest biało od śniegu.

Decydując się na wybór pościeli do swojej sypialni należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Wysokiej jakości pościel, która zawiera certyfikaty i atesty zapewni nie tylko komfortowy wypoczynek, ale i będzie bezpieczna dla skóry. Wybór koloru i wzoru to kwestia indywidualna, więc w tej kwestii warto zdać się na własny gust.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *