pexels-pixabay-161502

Słuchawka prysznicowa to element armatury niezbędny w każdej łazience. Znajdziemy ją nie tylko w tradycyjnych kabinach prysznicowych, ale często również przy wannie. Słuchawka prysznicowa zamontowana przy baterii wannowej znacznie ułatwi na przykład mycie włosów. Do wyboru mamy wiele modeli słuchawek prysznicowych, które różnią się między sobą nie tylko estetyką wykonania, ale także funkcjonalnością.

Wciąż ogromną popularnością cieszą się najprostsze i jednocześnie najtańsze słuchawki prysznicowe, które nie mają żadnych dodatkowych funkcji. Warto jednak zainteresować się także nowocześniejszymi modelami, które pomogą nam zamienić łazienkę w prawdziwe domowe SPA. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze słuchawki prysznicowej.

Rodzaje słuchawek prysznicowych

Słuchawki prysznicowe to urządzenia armatury łazienkowej, składające się z korpusu i główki. To głównie od wyposażenia główki zależy sposób działania urządzenia. Przyjrzyjmy się bliżej najpopularniejszym typom słuchawek prysznicowych.

Słuchawki prysznicowe jednofunkcyjne

To najprostszy rodzaj słuchawek prysznicowych, które mają tylko jedną funkcję. Jest nią rozproszenie strumienia wody. Nie ma tutaj możliwości zmiany ciśnienia wody ani innych jej parametrów. Taka słuchawka prysznicowa to najtańsza opcja, co wcale nie znaczy, że kiepska. Jest ona wystarczającym rozwiązaniem, jeśli potrzebujemy prostej słuchawki przy wannie na przykład do mycia włosów, czy spłukiwania wanny po kąpieli.

Słuchawki prysznicowe bez żadnych dodatkowych funkcji są trwałe, ładne i dostępne w wielu różnych wzorach. Kupimy je w każdym markecie budowlanym. Oczywiście, jeśli chcemy, aby urządzenie służyło nam jak najdłużej, warto wybrać takie dobrej jakości wyprodukowane przez sprawdzoną firmę. Prostą i niedrogą słuchawkę prysznicową warto zawsze mieć w zapasie w domu, niezależnie od tego, z jakiego rozwiązania aktualnie korzystamy w naszej kabinie prysznicowej, czy wannie. Jest ona bardzo łatwa w montażu. Założymy ją samodzielnie bez żadnego problemu, jeśli nasza wielofunkcyjna słuchawka prysznicowa ulegnie awarii na przykład w święta, czy w weekend, kiedy dostępność usług hydraulicznych jest mocno ograniczona.

Słuchawki prysznicowe wielofunkcyjne

Nowoczesne słuchawki prysznicowe mają wiele różnych ciekawych funkcji na przykład hydromasaż. Główka takich słuchawek prysznicowych wyposażona jest w mechanizm umożliwiający zmianę ciśnienia wypływającej wody oraz natężenia jej strumienia. Robimy to, obracając główkę słuchawki lub wciskając przycisk na jej rączce. Często również otwory w słuchawce są rozmieszczone dosyć niestandardowo. Do najczęściej spotykanych opcji w wielofunkcyjnych słuchawkach prysznicowych należą:

  • hydromasaż – tutaj strumienie wody są wyrzucane z otworów w sposób pulsacyjny, co umożliwia przyjemny i dosyć intensywny masaż ciała; prysznic z hydromasażem pomoże zregenerować zmęczone mięśnie, ujędrnić zwiotczałą skórę i głęboko się zrelaksować,
  • deszczowy strumień wody – w tym przypadku strumień wody wypływającej ze słuchawki jest rozłożysty i delikatny; świetnie sprawdzi się przy standardowej kąpieli, czy myciu włosów; taki prysznic przypomina lekki, orzeźwiający deszcz, który pomaga również ukoić nerwy i wyciszyć się przed snem,
  • mgiełka wodna – ta funkcja słuchawki prysznicowej umożliwia bardzo duże rozszczepienie strumienia wody, tak aby powstała delikatna mgiełka wodna; raczej nie spłuczemy nią obfitej piany z żelu pod prysznic i nie umyjemy włosów, ale z pewnością pomoże lekko się odświeżyć, zrelaksować i wyraźnie schłodzić ciało w upalne, letnie dni.

Jaką słuchawkę prysznicową wybrać?

Wybierając słuchawkę prysznicową, kierujmy się swoimi indywidualnymi potrzebami i stylem, w jakim urządzona jest nasza łazienka. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Funkcje słuchawki prysznicowej

Nie ma sensu kupowanie drogiej wielofunkcyjnej słuchawki prysznicowej, jeśli jej nie potrzebujemy. Wybierzmy taki model, którego zalety będziemy wykorzystywać na co dzień. Obecnie wybór słuchawek do prysznica jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie coś na miarę swoich potrzeb i możliwości finansowych. Im więcej trybów pracy ma urządzenie, tym wyższa jest jego cena.

Pamiętajmy, że decydując się na droższy model, warto poszukać takiego ze specjalistycznym systemem zapobiegającym osadzaniu się kamienia z wody. System anti-calc sprawi, że słuchawkę prysznicową znacznie łatwiej będzie utrzymać w czystości. Wydłuży się również jej żywotność.

Modele słuchawek prysznicowych

Słuchawki prysznicowe różnią się od siebie takimi parametrami jak kształt, wielkość, czy kolor główki prysznicowej, a także materiałem, z jakiego są wykonane. Mogą one być okrągłe, prostokątne lub kwadratowe, ale spotyka się również takie o nietypowych kształtach na przykład trójkątne, czy sześciokątne. Typowa główka prysznicowa ma średnicę od 7 do 9 cm, jednak coraz większą popularnością cieszą się ostatnio także o wiele większe modele. Prawdziwym hitem są także płaskie główki prysznicowe. Urządzenia te mogą być metalowe lub wykonane z tworzywa sztucznego. Te drugie są zdecydowanie tańszą opcją.

Niezależnie od tego, jaką słuchawkę prysznicową kupujemy, jeszcze w sklepie dobrze obejrzyjmy produkt i sprawdźmy, czy nie jest w żaden sposób uszkodzony, pęknięty, czy zarysowany. Urządzenia takie znajdziemy w marketach budowlanych oraz sklepach z wyposażeniem łazienek, a te najprostsze modele nawet w hipermarketach, a niekiedy osiedlowych dyskontach. Ceny słuchawek prysznicowych zaczynają się już od zaledwie kilkunastu złotych za najprostsze modele wykonane z tworzywa sztucznego, aż po kilkaset złotych w przypadku wielofunkcyjnych metalowych słuchawek prysznicowych.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *