steam cleaning

Zachowanie czystości i higieny jest bardzo ważne zarówno w domu, jak i w biurze czy zakładzie pracy. Niestety czyszczenie środkami chemicznymi nie tylko jest drogie i uciążliwe, ale często okazuje się także nie w pełni skuteczne. Dodatkowym problemem jest to, że środki do sprzątania mogą szkodzić alergikom i małym dzieciom. W pełni bezpiecznym bardzo skutecznym i wygodnym rozwiązaniem do sprzątania są urządzenia parowe takie jak parownica czy mop parowy. Są one proste w użyciu, wielofunkcyjne i nie wymagają stosowania detergentów.

Czyszczenie parowe ma naprawdę wiele zalet. Jest ekologiczne, zdrowe i szybkie. Sprzątanie parowe pozwoli nam ograniczyć zużycie wody oraz całkowicie zrezygnować z negatywnie oddziałujących na środowisko naturalne detergentów. Ponadto jest to metoda bardzo uniwersalna, dzięki której wyczyścimy wiele różnych powierzchni. Dowiedz się, na czym polega czyszczenie parowe.

Na czym polega czyszczenie parowe i dlaczego warto je stosować?

Zasada działania parownic i mopów parowych jest bardzo prosta. Są one wyposażone w zbiornik, który napełnia się wodą. Funkcjonuje on jak zamknięty bojler. Woda w zbiorniku w krótkim czasie zostaje doprowadzona do wrzenia. Średni czas oczekiwania na zagotowanie wody to od 1 do 3 minut na litr. Para wodna powstając podczas wrzenia wody, jest sprężana i kierowana do dyszy urządzenia, skąd wydostaje się na zewnątrz i trafia bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię.

Czyszczenie parownicą to jedna z najefektywniejszych metod sprzątania. Gorąca para usuwana nawet bardzo trudne zabrudzenia i dociera do każdego zakamarka. Ponadto zabija skutecznie wszystkie drobnoustroje. Sprzątanie parowe nie wymaga stosowania żadnych środków chemicznych, co czyni je o wiele zdrowszym niż konwencjonalne metody sprzątania z zastosowaniem chemicznych detergentów.

Dzięki parownicy posprzątamy więc mieszkanie w pełni naturalnie, nie narażając żadnego z domowników na szkodliwe działanie składników zawartych w środkach czyszczących. Jest to szczególnie ważne w przypadku alergików i małych dzieci.

Parownica to urządzenie bardzo proste w obsłudze i bezpieczne. W większości modeli operuje się tylko jednym przyciskiem. Nie musimy się też obawiać, że dziecko samodzielnie uruchomi parownicę i oparzy się parą, ponieważ wszystkie tego typu urządzenia są wyposażone w blokadę bezpieczeństwa.

Warto korzystać z parownicy także dlatego, że sprzątanie przy jej pomocy jest bardzo tanie. Ponosimy tylko jednorazowy koszt zakupu urządzenia oraz niewielkie koszty zużytego prądu. Nie trzeba kupować żadnych detergentów. To ogromna oszczędność biorąc pod uwagę wielofunkcyjność parownicy, możemy ją bowiem wykorzystać do sprzątania całego mieszkania, łącznie z łazienką i kuchnią. Do wytwarzania pary wykorzystuje się zwykłą wodę kranową, a nie jak wiele osób błędnie sądzi kosztowną wodę destylowaną.

Jakie powierzchnie można czyścić parowo?

Parownicą można czyścić praktycznie każdą wodoodporną powierzchnię. Nadaje się ona do mycia:

  • podłóg różnego rodzaju – od tych wykonanych z kamienia czy lastriko, po panele laminowane. W przypadku paneli podłogowych zaleca się po prostu ustawienie w urządzeniu niskiego poziomu przepływu pary. Nie jest zalecane jedynie czyszczenie parowe olejowanych podłóg drewnianych.
  • łazienki – parowo możemy czyścić kabiny prysznicowe, armaturę łazienkową, płytki podłogowe i ścienne, a także fugi, których tradycyjne mycie za pomocą detergentów jest bardzo mozolne i często nie daje oczekiwanych efektów. Parowe czyszczenie fug daje naprawdę świetne rezultaty.
  • stal nierdzewną na przykład płyty grzejne, piekarniki czy okapy.

Możliwości wykorzystania parownicy jest o wiele więcej niż tylko sprzątanie. Wszystko zależy od modelu urządzenia. Wiele z nich jest wyposażonych w akcesoria, dzięki którym za pomocą parownicy możemy także prasować ubrania. Sprzęt ten bywa również bardzo pomocny w czasie prac remontowych. Jest bardzo skuteczny choćby w przypadku usuwania ze ścian starych tapet.

Ceny parownic i mopów parowych zaczynają się już od 150 złotych. Nie jest to wcale duży wydatek, biorąc pod uwagę liczne zalety takich urządzeń. Sprzęty takie znajdziemy w sklepach z AGD, marketach budowlanych, a najprostsze urządzenia są dostępne również w drogeriach i hipermarketach. Dzięki parowemu sprzątaniu zaoszczędzimy sporo czas i pieniędzy, a także będziemy mieć pewność, że nasz dom jest czysty i bezpieczny. Czyszczenie parkowe działa bakterio, grzybo i wirusobójczo. Za pomocą parowego urządzenia do czyszczenia bez problemu usuniemy wszystkie typowe zanieczyszczenia, a także z łatwością pozbędziemy się trudnych tłustych zabrudzeń. Sprzątanie jeszcze nigdy nie było tak proste, jak przy użyciu parownicy lub mopa parowego.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *