alternatywne inwestowanie

Czasy są ciekawe i to musi przyznać każdy. Jest to jednak raczej przekleństwo niż jakakolwiek atrakcja. Zaraz po pandemii, która spowodowała, że rządzący światem ochoczo uruchomili drukarki z pieniędzmi, nadeszła wojna w Ukrainie, która zapewne wcześniej czy później będzie musiała ruszyć maszyny ponownie. Na razie inflacja jest dwucyfrowa i to, co pewne, to fakt, że pieniądz w gotówce jest skazany na klęskę „ubywania”. Może pora zainwestować w nieco mniej typowe instrumenty?

Alkohol

Wytłumacz żonie, że wcale nie chodzi o imieniny u szwagra, tylko ulokowanie pieniędzy w szlachetnym trunku. To wysoka półka, bo ceny niektórych alkoholi są nawet odnotowywane na specjalnych giełdach, a do przechowywania win wynajmuje się specjalne piwnice. Tylko wcale nie trzeba lokować aż tak wielkich pieniędzy, bo whisky czy szampan z dobrego rocznika, potrafią znacząco zwiększyć cenę w związku z modą. Prosty przykład to choćby Macallan, który, od kiedy zaczął go pić James Bond, znacząco zyskał na wartości.

Nieruchomości

Oczywiście w zakupie mieszkania na wynajem nie ma nic odkrywczego i to żadna alternatywa, a tylko najbardziej lubiana przez Polaków inwestycja, która ponoć daje spektakularny zysk z najmu. Ponoć to słowo klucz, bo nie od dziś wiadomo, że jeden zarabia, a drugi tylko mówi, że zarabia. Oprócz mieszkań istnieje szereg innych nieruchomości: działki rolne, pracownicze, lasy czy garaże. To wszystko także w perspektywie może być doskonałą inwestycją.

Złote monety

Inwestowanie w złoto to rozwiązanie wyjątkowo cenione przez tych, którzy nie do końca ufają systemom państwowym i papierowym pieniądzom, ale też tych, którzy oczekują długoterminowej i pewnej lokaty pieniędzy, szczególnie w okresie zagrożenia. Dla bardzo zamożnych stworzono sztabki, ale w przypadku chęci ulokowania mniejszych pieniędzy ideałem są monety bulionowe. Najpopularniejsze i najbardziej opłacalne to te o wadze jednej uncji trojańskiej, czyli nieco ponad 31 gram.

Antyki

Definicyjnie, za antyk uznaje się każdy przedmiot, który powstał przed 1945 rokiem, a więc jest to niezwykle pojemna grupa rzeczy: od mebli, przez sztućce, aż po zabawki. Tak, jak rozległy jest wybór przedmiotów, tak i rozwinięta jest branża oszustów i naciągaczy, dlatego inwestowanie w antyki zawsze powinno odbywać się tylko z potwierdzeniem odpowiednimi certyfikatami autentyczności. Nie zapominajmy, że to inwestycja mało płynna, bo trzeba trafić na konesera, aby zbyć mało popularny wyrób.

Samochody

Oczywiście te najbardziej popularne marki i wyjątkowe auta po starannej konserwacji i naprawach potrafią osiągać bardzo wysokie ceny. Nawet auto za kilka tysięcy potrafi mieć spory potencjał pod warunkiem, że zainwestujesz w nie sporo pracy i jeszcze więcej czasu. Jeśli tylko masz określone umiejętności i sprawia ci to przyjemność, potraktuj zakup auta jako atrakcyjną inwestycję i rozwój pasji.

Kryptowaluty

To naprawdę nie jest proste inwestowanie i ryzyko jest spore, ale potencjał inwestycyjny ogromny, choć są i tacy, którzy twierdzą, że to nic innego, jak wielka piramida finansowa. Cóż, inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem i możliwością utraty kapitału, ale warto iść z duchem czasu.

Sztuka

Ta naprawdę uznana i sprzedawana na aukcjach osiąga ogromne ceny i próg wejścia w inwestycje jest wysoki. Tylko zawsze można postawić na młodych artystów, którzy dopiero wspinają się na szczyty kariery i uwierzyć, że dobrze im pójdzie. W tym przypadku cena nie będzie wysoka, a kto wie, jak potoczy się przyszłość artysty?

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *