odwaznekolory432

Odważne kolory stanowią wspaniały dodatek do niemal każdej przestrzeni. Sprawdzają się również w różnych stylach, od dziecięcego pokoju po artystyczne czy boho dla dorosłych. Kolor akcentujący może również dobrze sprawdzić się w nowoczesnych i minimalistycznych przestrzeniach. Poznaj kilka kreatywnych sposobów na wprowadzenie odważnych kolorów do swojego domu.

Krzesła

Połączenie kolorowych krzeseł z innymi kolorowymi elementami w pomieszczeniu daje poczucie spójności w przestrzeni. Krzesła dobrze komponują się z odważnymi, kolorowymi obrazami ściennymi za barem. Tymczasem bardziej subtelne akcenty, takie jak jasnożółte kwiaty na stole, dopełniają całości.

Wielobarwna tapicerka

Możesz zdecydować się na odważne kolory tapicerki. Kilka różnych odcieni może zdziałać cuda w tym samym pomieszczeniu. Aby wystrój wnętrza nie wyglądał na przypadkowy, dobrze by na sofie i krzesłach w jadalni pojawiła się ta sama tkanina. Ważne, aby wszystkie kolory były dobrze zrównoważone w innych obszarach pomieszczenia. Odważne barwy wyróżniać się będą na tle surowej bieli i czerni. To doda neutralnej równowagi do przestrzeni.

Akcentujące wejście

Dobrym sposobem na wzbogacenie przestrzeni kolorem jest dodanie akcentu do przedpokoju. Odważny odcień nie będzie dominować w pozostałej części domu, zwłaszcza jeśli zależy Ci na delikatnym efekcie. Wejścia często wyglądają na szare i nieatrakcyjne. Ludzie myślą o nich jako o przestrzeni, która po prostu umożliwia szybkie przemieszczanie się. Jednak to także miejsce, w którym witasz gości i robisz tzw. pierwsze wrażenie. To wizytówka Twojego domu. Odrobina akcentującej kolorystyki z pewnością odczaruje pomieszczenie i nada mu niepowtarzalnego charakteru.

Wyraziste płytki

Innym pomysłem na dodanie odważnych kolorów do domu jest uzyskanie wyrazistego wyglądu płytek. Aby uzyskać maksymalny efekt, rozważ połączenie odważnych odcieni w stylu mozaiki. Jasna barwa morska i odważny jasnoniebieski dobrze łączą się z głębokim błękitem i ciemną zielenią, tworząc projekt, który naprawdę przyciąga wzrok. Możesz również wziąć pod uwagę neonową pomarańczową ścianę akcentującą. Aby jednak te style się wyróżniały, możesz połączyć je z neutralnym schematem kolorów w pozostałej części pomieszczenia. Odważna płytka nie będzie musiała konkurować wizualnie z innymi elementami, dzięki czemu przestrzeń będzie wyglądać na uporządkowaną.

Kolorowa farba na drewnianych kawałkach

Tchnij natychmiastowy kolor w przestrzeń jasną farbą na drewnianych elementach w pokoju. Możesz również uzyskać podobny wygląd, malując stoliki, drewniane fotele bujane lub zewnętrzną stronę regału. To natychmiastowy sposób na stworzenie przyciągającego wzrok akcentu. Ten zabieg prezentuje się najlepiej, jeśli elementy w jasnych kolorach kontrastują z ogólną neutralną kolorystyką.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *