ayrus-hill-FkNIKhdnnjQ-unsplash

Praktycznie od zawsze utarły się slogany mówiące o tym, że to tylko i wyłącznie kobiety mogą dbać o swoją garderobę, ale jednak w ostatnich latach znacząco zmieniły się realia modowe i panowie stali się również osobami, które to dokładnie dobierają ubrania do siebie, starają się poznawać trendy modowe, co rzeczywiście widać na polskich ulicach. Dziś postanowiliśmy, że zajmiemy się 3 najpopularniejszymi rodzajami obuwia, którego absolutnie nie może zabraknąć w każdej szafie. Jeżeli chcesz poznać temat bliżej, to nie pozostaje ci nic innego, jak tylko przeczytanie naszego tekstu.

Obuwie sportowe

Jeżeli chodzi o pierwszą propozycję, to stosunkowo często możemy zobaczyć panów chodzących w butach sportowych. Nie ma co ukrywać, ma ono ogromne zalety w postaci efektownego wyglądu, łatwego dopasowania ich do reszty ubrań, jak również możliwości chodzenia w kilku porach roku, bo o ile przeważnie chodzi się w nich latem, to jednak idealnie sprawdzą się też jesienią oraz wiosną. Obuwie sportowe ma dużą zaletę, ponieważ doskonale sprawdzi się praktycznie na każdą okazję. Dobrze dobrany strój sprawi, że można założyć je zarówno do pracy, na uczelnię, jak i na bardziej oficjalne okazje. Oczywiście, wszystko jest uzależnione od tego, jakie pozostałe ubrania mężczyzna ma na sobie. Niemniej jednak posiadanie ich w szafie powinno być wręcz obowiązkiem.

Pantofle

„Lakierki” czy też „pantofle”, to obuwie, którego nie może zabraknąć w każdej szafie, ponieważ pozwalają one mężczyźnie na pokazanie się w swoim bardziej eleganckim obliczu. Pantofle są idealne na wydarzenia, gdzie mężczyzna wręcz pragnie zrobić wrażenie na innych np.: randka, wesele, ślub czy studniówka. Lakierki są obuwiem, o które trzeba dbać poprzez ciągłe pastowanie, jak też odpowiednie ich zakładanie. Decydując się na ten rodzaj obuwia, mężczyzna musi mieć świadomość, że jest ogromna dysproporcja w jakości. Jasne, takie buty z reguły wytrzymują o wiele dłużej niż pozostałe, z racji tego, że chodzi się w nich o wiele rzadziej, niż w obuwiu sportowym czy innych modelach, ale bardzo dobrym rozwiązaniem jest po prostu zainwestowanie w takie buty, ponieważ jest to gwarancja stabilności na lata.

Sandały

Być może dla niektórych będzie to zaskakująca propozycja, jednak trzeba przyznać, że mają one masę zalet. Coraz częstszym problemem wśród mężczyzn jest to, że nie dbają o higienę stóp, a nawet jeżeli sama świadomość na ten temat jest większa, to panowie są na tyle zabiegani, że nie mają czasu na to, by zadbać o nie. Lato to czas, w którym nogi potrafią się pocić bardzo szybko i chociaż warto również zadbać o dobre skarpetki, to jednak noga powinna wręcz oddychać i aż prosi się o to, by jak najczęściej wypoczywać na świeżym powietrzu w taki sposób. Sandały są idealne na zwykłe spacery, gdzie nie zawsze liczy się cel, ale to, żeby wyjść z domu i zaczerpnąć świeżego powietrza, bo nie zawsze jest łatwo wytrzymać w ciepłych mieszkaniach. Sandały bardzo często są stygmatyzowane przez pewną grupę osób, która przypisuje je mężczyznom w starszym wieku, którzy zakładają dodatkowo skarpety. Nie dość, że jest to bardzo krzywdząca opinia dla tych osób, to w dodatku zapomina się o najważniejszej zalecie sandałów, czyli możliwości kontaktu stopy ze świeżym powietrzem. Sprawia to, że noga się nie poci, co również powoduje brak przykrego zapachu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *